top of page

Методична діяльність

Керівник районного методичного об'єднання шкільних бібліотекарів  з  2005 по 2007 рік.

Керівник "Школи молодого бібліотекаря" - з 2011 

Керівник творчої групи шкільних бібліотекарів Мелітопольського району з 2015 

Виступи на МО

  1. Сучасний урок – одна із форм популяризації бібліографічних знань 2016

  2. Організація та проведення бібліотечних уроків 2011

  3. Он-лайн семінар 27.11.2014 Бібіліотечний урок (методичні рекомендації на допомогу бібліотекарям)

  4. Робота з обдарованими учнями – одна з важливих ланок діяльності бібліотеки

  5. Роль і місце інформаційного центру бібліотеки у навчально-виховному процесі загальноосвітнього навчального закладу 2007

  6. Шкільна бібліотека – важлива складова сучасної освіти 2008

  7. Життєтворчі виміри виховного простору

  8. Облік роботи щодо обслуговування читачів

  9. Законодавчі та нормативні документи шкільної бібліотеки

Проведені заходи

Районний семінар бібліотекарів 22.02.2007

Майстер клас «Формування національно-патріотичної гідності засобами бібліотеки і книги»

Методичні розробки

Посібник «Спільними зусиллями виховуємо любов до читання» методичні рекомендації по роботі з батьками

 

Публікації в фахових виданнях

  1. Мистецтво в моєму житті. Шкільна бібліотека №6, 2013

  2. Літературно-музична вітальня "Мій рідний край - земля Приазов'я" Біологія № 8, 2010

Участь в методичних заходах

Виставка "Освіта Запорізького краю"(2014)

віртуальна виставка «Тиждень Книжкових Сюрпризів» (2015)

Відгуки

                Касьянеко Олена Анатоліївна -висококваліфікований бібліотекар, досвід роботи якої засвідчує, що вона вміло вчить школярів глибоко опановувати зміст прочитаних книг, допомагає гімназистам не тільки ознайомитися з біографіями письменників та історичною епохою, а із такими естетичними і літературними поняттями як сатира, гумор, трагедія. Заслуговують на увагу форми попляризації книги: захоплюючі диспути, літературно-музичні композиції, читацькі конференції, виставки, які присвячуються різним подіям суспільного і громадського життя в нашій країні. Широко використовує Олена Анатоліївна іноваційні методи роботи: буктрейлери, флешмоб.

Директор Костянтинівського районного НВО №1 "Таврія"
Шабанова Тетяна Сергіївна

                Досвід  Касьянеко Олени Анатоліївни цікавий інноваційними формами роботи щодо створення позитивного іміджу сучасної бібліотеки, яка неможлива без використання інформаційних технологій, що постіно застосовуються в процесі роботи з читачами при проведенні бібліотечних уроків, позакласних заходів. Нове бачення знайомих з дитинства книжок отримують автори буктрейлерів: учні із задоволенням пишуть сценарії, будують декорації, готують костюми, щоб про улюблену книжку дізналось якомога більше людей.

Заступник директора з науково-методичної роботи
Костянтинівського районного НВО №1 "Таврія"
Балахонова Олена Вікторівна

              Шкільна бібліотека - це центр духовного становлення особистості, духовної культури школярів. Хвилин, проведені тут - це відпочинок для психіки гімназистів, можливість зустрітися з найвірнішим другом - книгою. Учні нашої гімназії завдяки ерудованості, доброзичливості професіаналізму нашого бібліотекаря Касьяненко О.А. залюбки відвідують бібліотеку. Олеан Анатоліївна завжди допоможе учням, батькам, педагогам у забезпеченні їхінформаційних потреб.

Завдяки досвіду Касьяненко О.А. гімназійна бібліотека - це острівець тиші і спокою в бурхливому морі навчальної діяльності школи.

Вчитель початкових класів
Костянтинівського районного НВО №1 "Таврія"
Галкіна Тетяна Сергіївна

            Досвід бібліотекаря Касьяненко О.А. вражає своєю різноманітністю: виховні заходи, буктрейлери, інсценування улюблених казок. Такі інноваційні форми роботи сприяють розвитку творчих здібностей гімназистів, залучають їх дол духовної спадщини нашого народу, виховують патріотизм та любов до рідного краю.

Вчитель української мови та літератури
Костянтинівського районного НВО №1 "Таврія"
Пічахчі Наталя Валентинівна

               Досвід роботи бібліотекаря Касьяненко О.А спрямований на формування і збагачення інтелектуального розвитку особистості школяра, виховання у дітей культури читання, та любові до художнього слова. Система роботи  бібліотекаря сприяє реалізації основних завдань школи, забезпечує ефективність заходів, наступність і послідовність навчально-виховного процесу, відповідність вимогам часу. Спільна діяльність з учнями, педагогами добре впливає на виховання у дітей любові до книги, формування та розширення пізнавальних інтересів школярів. Позитивним в досвіді роботи є використання нових форм, оригінальність підходів до традиційних методів роботи, які дають можливість нового відкриття книжкових багатств, дозволяють читачам розкрити свій творчий потенціал. Досвід роботи бібліотекаря заслуговує належної уваги і буде корисний іншим бібліотекарям.

Керівник методичного об'єднання
бібліотекарів Мелітопльського району

бібліотекар Мирненської ЗШ І-ІІІ ступенів

Гунчак Ірина Володимирівна

              З захопленням передивлялась досвід роботи бібліотекаря Костянтинівського районного НВО№1 «Таврія» Касьяненко Олени Анатоліївни. Мені, як починаючому бібліотекарю, дуже цікаво було переглядати розробки різних заходів.  Мені імпонує те, що в наш такий складний для країни час, Олена Анатоліївна велику увагу приділяє національно-патріотичному вихованню підростаючого покоління (свято «Наша Батьківщина – рідна Україна»), залученню до збереження народних традицій та звичаїв, популяризації книг місцевих поетів («Мелітопольські митці»).

                  Для того, щоб підвищити інтерес до книги та читання, бібліотекарю необхідно знаходитись на крок попереду читачів та використовувати в своїй роботі нові форми та методи. Олена Анатоліївна задля популяризації літератури широко використовує інноваційні технології. Мене дуже зацікавили такі заходи «Літературний суд», флешмоб «Хто багато читає, той багато знає», бібліотечний урок «Казка про книгу».

                  Дякую Вам, Олено Анатоліївно, за цікаві розробки та надзвичайно корисні матеріали, які Ви виклали на своєму сайті. Деякі з цих розробок я планую використати у своїй роботі.

Бібілотекар Астраханської ЗШ  І-ІІІ ступенів 
Мелітопльського району Слушнікова Світлана Анатоліївна

bottom of page